Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Koji je po vama bolji sistem ???

59 replies to this topic

pero55

pero55

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 posts
  • 0 thanks

Mislim da je W7 za sada vodeći

Mrso

Mrso

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 0 thanks

Trenutno najbolji Windows jeste Windows 8. Ipak sa jednom opaskom- ukoliko zelite da ga koristie kao windows 7 moracete instalirati start8. Za uzvrat dobice te mnogo bolje performance I stabilnost. Programi se brze pokrecu probajte recimo da pokrenete neki program Iz Adobe CS6 paketa I videcete o cemu govorim.

Sto se tice obicnog korisnika pre svega zbog integracije sa drustvenim mrezama MAC OSX 10.8 nema premca.

Zekoslav

Zekoslav

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • 0 thanks

Win 8 ima prednosti, najviše po pitanju instalacije. Za one koji vole nove stvari - savršen. Meni osobno, iako sam na win7, xp je zakon. 

janvsrb

janvsrb

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • 0 thanks
  • Locationserbia

Slažem se sa Nikolajem. Gde god to hardver dopušta, treba instalirati 7. Nema problema sa instaliranjem, nema problema sa drajverima, biće podržavan od strane Microsofta još barem 5 godina..

blitz

blitz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

koristim 7icu, ali prijatelj mi kaže da je prezadovoljan 8icom, a on je na svoj komp instalirao sve moguće verzije windowsa, iako ima "staru" kantu od kompa sve radi vrlo tečno, iznenađujuće brzo, a driveri za sve uređaje su se učitali bez potrebe za naknadnom instalacijom istih

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks
  • LocationZa povrat računa kontaktiraj nadležne !

Zavisi od svrhe za koju se OS koristi. Za graficke stvari (editing) ili audio i video editing Apple(Mac) OS su najbolji. Sto se tice platformi koje podrzavaju najveci broj aplikacija - WinXP je jako dobar ali se treba odvikavati od njega jer uskoro nece vise biti zakrpe(updates) pravljeni od Majkrosofta a onda hakeri stupaju na scenu, rasturice ga k'o beba zvecku. Znaci, Vista nije valjala, a niti Win8. Win8 je samo zato napravljen(isto kao i Win Vista) eto samo tako da se nesto radi i da se pare zarade jer svakih nekoliko godina oni (MS) moraju da imaju novi produkt ili valjao ili ne. Win7 je najbolji trenutno ako koristite veliki broj razlicitih aplikacija a isto tako mozete koristiti WinXP Mode unutar Win7 ali za to trebate imati Win7 Professional ili bolju ediciju. Ovo su naravno moja iskustva i misljenja a svako ima svoje. Ovo je za generalnu populaciju (veliku vecinu obicnih smrtnika) a oni koji se specijalno bave sa scripting, security, penetration testing, hacking, writing exploits, itd. e tu je Linux kernels sa razlicitim distribucijama ali najvise programa je napisano za Windows kada se radi o desktop racunarima. Sto se tice mobilnih, naravno tu je Apple vodeci po broju aplikacija.

Za povrat računa kontaktiraj nadležne !

tw1zt3r

tw1zt3r

Newbie

• Members
  • Pip
  • 12 posts
  • 0 thanks

Sto se tice mobilnih, naravno tu je Apple vodeci po broju aplikacija.

Ne bih se bas mogao sloziti sa ovim. Razumem ja da ima ljudi koji jos nisu culi za Android ali tek tako reci da je Apple vodeci po broju aplikacija...hmm :)

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks

Ne bih se bas mogao sloziti sa ovim. Razumem ja da ima ljudi koji jos nisu culi za Android ali tek tako reci da je Apple vodeci po broju aplikacija...hmm :)

Ja potpuno razumem ako se tebi vise Android svidja ali moras biti objektivan. Ni ja ne volim Apple zato sto su najskuplji a ustvari se baziraju na Unix/Linux kernel (koji su besplatni za download).
Ali ja sam bar objektivan. Kad nesto tvrdis onda trebas imati i dokaze koji podrzavaju tu teoriju:
Apple has a commanding lead over all other smart phone platforms with 230,000 and counting in the App Store.
But Google's Android platform now claims 70,000.
Nadam se da razumes Engleski. Znaci, Apple= 230.000 apps, Android = 70.00 apps.
Ove cinjenice su preuzete odavde:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Google is your friend!

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks

Pardon ovo su stare informacije u postu broj 48. Evo, ovde su najnovije informacije i statistika(26 Nov. 2013) :

laki2202

laki2202

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks
  • LocationNovi Sad i Šid

Windows 7 Ultimate je bolji, ali koristim Windows XP Professional SP3

Lepo je rat ratovati sa lepim ženama.

pepyto

pepyto

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 169 posts
  • 129 thanks
  • LocationSomewhere in The Delta Quadrant . .

Windows 7 Ultimate 64-bit. Za Gaming,grafiku,obradu zvuka..itd. Najbolji za sve namene. Xp je ugasen a Win8.-ca ima GOMILU problema sa svim i svacim. Moje licno iskustvo : Windows 7 Ultimate za svaku primenu.

xerror

xerror

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 0 thanks

Koristim Windows 7 Professional vec nekih 3-4 god, i zadovoljan sam.

crni gt

crni gt

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Definitivno windows 7

den78

den78

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 378 posts
  • 13290 thanks

Windows 7 Ulimate x64. Najstabilniji.

Ovo je verovatno i zadnja prava verzija windowsa.

Sada dobijamo tablet pc verzije.

Ne reuploadujem.

pejcev

pejcev

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 85 posts
  • 884 thanks

Windows 7

stefs

stefs

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 4 thanks

Windows 7, uskoro ce biti windows 10 kada ga skroz optimizuju i srede..

tux78

tux78

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Linux

dddddddd

dddddddd

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 8 thanks
  • LocationСрбија

MacOS

Дарко. 

Thanked by 2 Members:
Gedza90 , mare12

pelinkovac1965

pelinkovac1965

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 posts
  • 2 thanks

win7

dolinalima

dolinalima

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 35 thanks

win7.. mada bih na svom laptopu više voleo xp od viste, mislim da bi mi komp "poleteo"..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users