Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Linux

10 replies to this topic

uco73

uco73

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 posts
  • 3 thanks
Videh da nema teme sa ovim niti sličnim imenom, pa evo neka ova tema bude vezana za pitanja u vezi Linux operativnog sistema, ali samo za Debian i njegove derivate(Ubuntu, Kubuntu, Mint i sl.)

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 20,282 posts
  • 489022 thanks
  • Locationscrls
Razmisljam o prelasku na Linux ili Mac pa bi mi dobrodoslo par saveta, neko malo da objasni koriscenje i ostalo...

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

blackboxchallenge.com/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

uco73

uco73

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 posts
  • 3 thanks

Razmisljam o prelasku na Linux ili Mac pa bi mi dobrodoslo par saveta, neko malo da objasni koriscenje i ostalo...

Vaša slobodna volje o odabiru operativnog sistema. Ja Vam najtoplije preporučujem Linux. Besplatan je, jednostavan za korištenje i veoma pouzdan. Ako imate nvidia karticu, onda Vam savetujem Debian. Skinite ga u DVD formatu. Ako imate ati grafiku, onda Ubuntu, Kubuntu ili Mint, zbog drajvera za grafiku. Debian je prilično komplikovan za instalaciju ati drajvera. Nvidia je isto komplikovana, ali mnogo manje. Mac je takođe pouzdan, ali je u startu skup. Pa zašto davati dobru svotu novca za nešto što imate gratis. Još jednom Vam najtoplije preporučujem Linux. Sva pitanja vezana za ovu temu me slobodno pitajte. Nadam se da ću biti od pomoći.

Thanked by 2 Members:
rbarron , bestraga

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks
  • LocationZa povrat računa kontaktiraj nadležne !

Pitanje za clanove foruma:

da li je neko pokusao da napravi dual-boot ili cak jos bolje multiple-boot sa DVD-a ili Blu-ray diska, znaci live distribucija/OS koristeci neki softver tipa boot manager (GRUB/BURG, itd...) gde se disk stavi u racunar, upali se pa se onda dobije neki "menu" ili spisak distribucija/OS-a gde moze da se bira koji ce se live distro pokrenuti sa diska, znaci multiple boot ali ne sa HDD vec sa read-only diska.

Ne interesuje me live CD/DVD sa jednim OS-om/distribucijom vec sa vise distribucija na jednom/istom disku. Molim vas da podelite svoja licna iskustva ukoliko ste ih imali ovde u ovoj temi (reply) jer bi me to interesovalo onako iz prve ruke. Naravno, nesto ima i na Internetu na tu temu ali mene prvenstveno interesuju iskustva clanova foruma ako ih je neko kojim slucajem imao na ovu temu.

Hvala.

Za povrat računa kontaktiraj nadležne !

gale50950

gale50950

Advanced Member

• Uploader
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • 4646 thanks

e i ja sam frisko reagovao: ovo nije nikad kasno prouciti:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks

Pitanjce: da li je neko cackao okolo i kojim slucajem pokusavao da "izbaci" ZeitGeist iz Unity - s tim se problemom bavim vec duze vremena i jednostavno sam u corsokaku jer sam vec rasturio/pokvario mali milion instalacija jer sta god da uradim  ili je sistem posle toga nestabilan ili neki drugi problem jer je taj je**ni ZeitGeist uvucen i zavucen svugde (dependencies) tako da je skoro nemoguce ali ajde rekoh sta znam mozda ima neko ko je s tim se zezao vec. Zasto? Mrzim logove ili bilo koju vrstu "tragova" na mom licnom kompjuteru, jednostavno sam se navikao da brisem ili ne ostavljam uopste tragove(dokaze) ako i gde god je to moguce. Ne bavim se mracnim stvarima (osim warez-lol) ali ne zelim da imam nikakvu istoriju/logove na mom licnom kompjuteru. Ako ima laksi i brzi nacin da se izbaci ZeitGeist javite ovde molim lepo a ako ne 'bem li ga - ce da zavirim u kernel pa da to tamo modifikujem mada to izbegavam jer nemam mnogo vremena za to (compiling). Blagodarim unapred! Lep pozdrav.

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks

Evo da licno odgovorim na svoje pitanje posto nisam mogao da odolim pa da malo cackam okolo. Ako se koristi Ubuntu onda je ovo veoma tesko izvesti, prvenstveno ako koristite Ruby, Python i OpenVPN - a ja bez toga isto k'o kazanova bez muda-lol, problem je uglavnom sa Dependencies. Mnogo je ovo lakse izvesti ako se koristi kubuntu, lubuntu ili recimo cinnamon(na Mint-u) - ovo su samo neki od .deb sistema/distribucija koje mogu, neki ne mogu ili ne moraju, ma u stvari sve moze samo zavisi o tome koliko vam je bitna stabilnost sistema. Znaci da konstatujemo - ZeitGeist je S.R.A.NJ.E. veliko.

Mnogo sam ljut kad se setim 10 ili 20 godina unazad kad sam koristio Unix i ostale .nix sisteme pa nije bilo ovako mnogo sranja, sad je to toliko naduvano sa stvarima koje su nepotrebne (alo deco bre, oladite malo, sta stavljate toliko sranja u ove distribucije. Kuku lele. LOL ).

Pa kad se setim, nekada je Linux/Unix bio totalna suprotnost Win sistemima - Windoze ti dodje SVE by default running, enabled, automatic, a u Unix/Linux (skoro) sve je locked down i ako ti treba otvori terminal pa ga enable/start/restart. E to su bila ona DOBRA STARA vremena, a sad majko moja mila, pa Linux sve vise kopira Windows. Nije ni cudno sto deca nista ne znaju oko racunara, za to jos uvek ovi Cisco majstori beru velike pare jer nije bas jednostavna administracija remote (WAN) routera/konzola samo sa Telnet-om/Shell-om narocito ako se radi o high-level (Top-Level) domains. Tu NEMA misa (pojela ga maca-lol)! Samo keyboard.

Joshida Kagero

Joshida Kagero

Silver Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPipPip
  • 3,915 posts
  • 1474 thanks
  • Location/root

Ko te ter'o da koristis Ubuntu? Cista komercijala. Iz frizidera ima da izlazi (IoT). Ako hoces da radis rucno i da znas sta ti racunar radi u pozadini, koristi npr. Slackware, Arch mozda, Gentoo.

Ko nema u vugla, ima u Gugla
Posted Image

Proklete pijavice i bezkicmenjaci!

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks

Ma nije poenta brate u izbegavanju prepreka i zaobilazenju , kapiras, tvtdoglav sam pa cackam, naravno da cu da izaberem sta mi odgovara da bih zavrsio odredjeni posao.

Par godina sam radio u jednoj kompaniji gde smo rasturali softver koji je sasvim u redu i to namerno samo da bi ga slomili na silu (BlackBox/WhiteBox/GreyBox Testing) ako si cuo za to, i u tom je poenta da probas neke stvari napraviti nesto sto drugi ne mogu, valjda bi i sam trebao da znas da je u tome i sustina Linux sistema(bar velike vecine) da ih mozes tweak kako ti treba u vecini slucajeva.

ilija7777

ilija7777

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 6 thanks

Za pocetak linux ne treba rasturati jer to rekompajliranje jezgra bude cesto kobno po instalaciju takodje ubuntu je free i user friendly, onda za hakeraj znam da postoji kali i backtrack, a za vecinu usera koji pustaju filmove slusaju muziku itd browsuju dovoljan je ubuntu mada kod svakog linuxa znam da je cudno u pocetku i vecina ima grub tj kad ubacis linux imas dual boot i to odgovara vecini.

rbarron

rbarron

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Pitanje za clanove foruma:

da li je neko pokusao da napravi dual-boot ili cak jos bolje multiple-boot sa DVD-a ili Blu-ray diska, znaci live distribucija/OS koristeci neki softver tipa boot manager (GRUB/BURG, itd...) gde se disk stavi u racunar, upali se pa se onda dobije neki "menu" ili spisak distribucija/OS-a gde moze da se bira koji ce se live distro pokrenuti sa diska, znaci multiple boot ali ne sa HDD vec sa read-only diska.

Ne interesuje me live CD/DVD sa jednim OS-om/distribucijom vec sa vise distribucija na jednom/istom disku. Molim vas da podelite svoja licna iskustva ukoliko ste ih imali ovde u ovoj temi (reply) jer bi me to interesovalo onako iz prve ruke. Naravno, nesto ima i na Internetu na tu temu ali mene prvenstveno interesuju iskustva clanova foruma ako ih je neko kojim slucajem imao na ovu temu.

Hvala.

Najbolji software te vrste je E2B ( www.easy2boot.com ) jer s njim možeš staviti sistema koliko ti volja i prejednostavan za korištenje.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users