Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Sve o e-knjigama / all about ebooks

29 replies to this topic

ristomar

ristomar

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Mogu da preporucim Cool Reader,

Please Login or Register to see this Hidden Content

Duh_sa_sekirom

Duh_sa_sekirom

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • 567 thanks
  • LocationPodgorica

Mogu da preporucim Cool Reader,

Pridružujem se preporukama. Ne znam kakav je za Mac/iOS, ali za android mi se do sada pokazao kao najbolji čitač. Ne čita pdf, ali za mobi/epub je odličan.

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 460 posts
  • 47285 thanks
  • LocationBrdoviti Balkan

Ja za čitanje knjiga koristim isključivo AlReader (v. 1.43 jer novije verzije nemaju taj old book stil) čak i na PC uz pomoć Emulatora BlueStacks pa onda knjige u elektronskoj formi izgledaju stvarno fantastično na 22 inča monitora. Doduše fusnote su vidljive jedino u android aplikaciji  AlReader (ne AlReader2 PC-verziji). Nijedan PC ebook reader koji sam probao (Sumatra, Calibre, AlReader2, EPUB File Reader...) fusnote uopšte i ne vidi već samo njenu brojčanu vrednost u tekstu pa neki nude mogućnost praćenja veze ka endnotama klikom na brojčanu oznaku same fusnote a neki ne. Sve u svemu čitanje ePUB-a na PC i nije neko uživanje pa sam sebi ugodio android emulatorom na PC (kada ne koristim telefon) da bih rešio taj problem. Jednostavno kod mene AlReader nema alternativu i nijedan drugi čitač mu nije ni do čukljeva.

Koja su vaša iskustva u pogledu čitanja elektronskih knjiga (ePUB, MOBI...) na PC, tj koji čitač koristite?

Није знање, знање знати, већ је знање, знање дати!!!

liki76

liki76

Newbie

• Members
  • Pip
  • 16 posts
  • 16 thanks

Ja sam na još zastarelom Foxit readeru

ak što je neko davno pitai,,kako čitati epub i sl..preko PCja..

ja ih konvertujem onlineprogramom..ubacim fajl knjige i sam odradi u pdf za pola minute i problem riješen.

JohhnyQ

JohhnyQ

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 posts
  • 31 thanks

Molio bih za malu pomoc, savet... Imam problema sa cirilicnim knjigama... Ni Kindle, ni Sumatra mi ne daju da citam cirilicu... Pokusavao sam, sa svojim krhkim znanjem, da u Calibri promenim font, ali se nista ne desava... Pokusao sam da u Advanced options u Sumatri promenim font, ali o5 corak... Ima li nekakvo resenje...? Hvala unapred...

dulence

dulence

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 3650 thanks

Koji format fajla je u pitanju? epub?

Upravo sam skinuo Sumatru - portabl verziju. Čita ćirilicu najnormalnije.

postar

postar

Newbie

• Members
  • Pip
  • 40 posts
  • 173 thanks

I Kindle i Sumatra čitaju ćirilicu - ako ne čitaju, to je zbog formata (pdf, epub, mobi...), a ne zbog pisma. 

rade89

rade89

Newbie

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • 267 thanks
Pozdrav! Da li igdje u Srbiji ili BIH ima kupiti dobar e-reader(Kindle ili Cobo),samo da nije Prestigio?

Thanked by 1 Member:
Niki1111

Niki1111

Niki1111

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,188 posts
  • 106330 thanks

Pozdrav! Da li igdje u Srbiji ili BIH ima kupiti dobar e-reader(Kindle ili Cobo),samo da nije Prestigio?

Možda nađeš nešto što će te zanimati  ;)

8Zl5k1C.jpg

Thanked by 3 Members:
boden , rade89 , Disco Ninja

boden

boden

Silver Member

• Global moderator
  • 3,201 posts
  • 58834 thanks
  • LocationSvugdje pomalo, nigdje zapravo

Поздрав свима који прочитају, посебан поздрав онима који допринесу: :)

Елем, хтио бих да купим неки од уређаја који ће ми служити првенствено као читач, а пожељно и све остало (фотоапрат, прегледач интернета, дјеци за играње, мени за пошту итд…) Међутим, апсолутно нисам у току шта је у понуди и шта ваља. Радо бих већи екран, али не прегломазан. Радо бих нешто гдје могу да ја убацујем књиге за читање у разним форматима (txt, pdf, html, epub…), а не да ме ограничава на неки „фирменски“ формат.

Дакле, требају ми ваши приједлози!

Хвала

Prebacio sam ti post ovdje jer ćeš tu prije doći do savjeta.

Thanked by 2 Members:
kashoo , Ycopa

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users