Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

KVM Switch

2 replies to this topic

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks
  • LocationZa povrat računa kontaktiraj nadležne !

KVM Switch je skracenica za Keyboard-Video-Mouse Switch.
Ja ih imam nekoliko i vrlo su korisni predmeti.
Koriste se u IT industriji a mogu da se koriste i u privatne svrhe.
Dakle, ako imate dva (3, 4, ili cak vise) desktop racunara/kompjutera a nemate prostor (ili $red$tva)
ili smatrate da su vam nepotrebna dva (ili 3, ili 4, ili vise) ekrana/monitora onda mozete da koristite
sve te racunare sa samo jednim misem, jednom tastaturom, i jednim monitorom.
To mozete ostvariti uz pomoc KVM Switch-a.
Ima ih u raznim dizajnima, nekoliko specijalizovanih kompanija ih proizvode.
Naravno, uglavnom vazi ono standardno pravilo, ako su bolji i funkcionalniji
onda su i skuplji.
Ako neko ima nekih pitanja vezanih uz ovu temu potrudicu se da ih odgovorim.

CS64US-Cable-KVM-Switches-dg-org.gif

Za povrat računa kontaktiraj nadležne !

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks

Zaboravio sam jos da dodam; dakle, jedan racunar se moze programirati da radi jednu stvar, na primer video encoding, a onda se moze prebaciti pomocu ovog KVM Switch-a na drugi racunar i tamo istovremeno raditi nesto drugo, itd. itd.. To prebacivanje sa jednog racunara na drugi se postize pritiskanjem dugmeta koje se zove  Remote Port Selector ili ako nema to dugme onda se moze namestiti tako da se odredjenim kombinacijama na tastaturi (keyboard) napravi 'macros assignment' tako sto se odredjenim slovima ili znakovima/simbolima na tastaturi dodeli/odredi mogucnost da se prebacuje sa jednog racunara na drugi(recimo na primer Alt+Tab i slicno).

Znaci, Citrix Terminal Server u kombinaciji sa ovim hardverom i / ili   PC-DUO softver koji kompanija 'Vector' pravi i prodaje vec najmanje jedno 15-20 godina, odlican softver, licno sam ga koristio sigurno 10 godina ako ne i vise.

device-3.png

Mistique

Mistique

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 556 posts
  • 41 thanks

Post/slike obnovljeni !

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users