Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)

Objasnjenje i obavestenje

10 replies to this topic

Guest_**offline**_*

Guest_**offline**_*
  • Guests
  • thanks

Nakon tri nedelje nepojavljivanja na forumu resio sam da svim clanovima razjasnim javno razlog za moje odsustvovanje

U petak 25. septembra 2015 . godine u 07 i 20 ujutru na vrata su mi zakucali pripadnici Uprave kriminalne policije odeljenja SBPOK sa naredbom za pretres stana i drugih prostorija kao i nasilni ulazak ukoliko korisnik nece dobrovoljno da otvori vrata .
Pretresanje ce se izvrsiti u cilju pronalaska tragova i dokaza o izvrsenju krivicnog dela Neovlasceno iskoriscavanje autorskog dela i predmeta srodnog prava iz clana 199. Krivicnog zakonika

Napominjem da ni prilikom pretresa niti prilikom davanja izjave u prostorijama SUP-a u Cacku nisam imao nikakvih problema niti neprijatnosti .

Elem dosli su do moje adrese i licnih podataka iz razloga sto sam da bih pomogao odrzavanje foruma javno u temi o donacijama ostavio moj broj racuna u banci za uplate iz Srbije i misleci da sam ja vlasnik foruma , sto je apsurd jer Vi svi znate da balkandownload nema vlasnika niti ga je ikad imao , vlasnici foruma su svi clanovi .

S obzirom da su prosle tri nedelje od njihovog dolaska resio sam da se vratim na forum i da podelim sa svima Vama ovo moje iskustvo .

Par stvari koje upadaju u oci :

1. Inspektor mi je vise puta pomenuo da oni dolaze po tuzbi iz 2011 godine udruzenja izdavaca i knjizara Srbije za neke knjige koje su tada postavljene iako se taj detalj nigde ne pominje niti u nalogu za pretres niti u mojoj izjavi datoj tog dana . Takodje moj dolazak na forum i registrovanje datira iz sredine 2012 godine sto svako moze videti na mom profilu .
2. Zaplenili su mi oba hard diska koja sam imao u posedu kao i USB fles na kome je u datom trenutku bio jedan film , kao i vecu kolicinu nasnimljenih diskova sa igrama , filmovima i serijama koje sam im ja svojevoljno dao i rekao da ih imam u posedu jos iz vremena kada sam doticne naslove skupljao za sebe . Napominjem da se ovde radi o diskovima za licnu upotrebu , znaci ne postoji jedan isti naslov dva puta , znaci diskovi su bili licno moji . Medjutim na papiru o zapleni se taj detalj , to jest ti diskovi nigde ne pominju .
3.Izjava inspektora prilikom davanja izjave citiram :
U Srbiji nije zabranjeno skidanje dela koja su zasticena autorskim pravima , takozvani piratski sadrzaj , ali je zabranjena daljnja distribucija .
Sto je aposurdno iz prostog razloga , samo skidanje warez materijala sa bilo kog trakera zahteva i takozvano slanje drugima .
Znaci u Srbiji ispada da 90 posto ljudi krsi zakon .

IZ svega ovog navedenog i nakon tri nedelje ja nisam dobio poziv od tuzioca na razgovor i  eventualno podizanje optuznice i priliku da povratim moju svojinu to jest moje hard diskove na kojima imam slike deteta koje su mi jako bitne kao i neke podatke koji apsolutno nemaju veze sa forumom a meni su jako jako bitni

Vise puta mi je predoceno da imam pravo na advokata medjutim s obzirom da pricamo o drzavi Srbiji gde veoma mali broj advokata poznaje ovu materiju i s obzirom da kao nezaposleno lice mi stvarno ne pada na pamet da dajem par hiljada evra na advokate ja sam od toga odustao .

Poenta cele price je da warez kao takav postoji svuda u svetu , tekstualni deo sa linkovima koji postoji na forumu i vodi do hostera , to jest registrovanih firmi za usluge ovog tipa , znaci nijedan materijal se ne hostuje na samom forumu , forum kao takav ne zaradjuje novac , samim tim ne vrsi krivicno delo pribavljanja dobiti jer ste i sami svesni da se forum finansira samo i jedino putem donacija svojih clanova .
Na forumu nije postavljen link ka nijednom materijalu koji vec nije javno dostupan na hiljadama drugih sajtova , trakera , foruma .

Ako se materijal deli putem linkova ka sajtovima koji su u vlasnistvu pravnih lica i koji vrse usluge takozvanih online storage servera , plus na forumu se samo i jedino postavljaju linkovi za besplatno preuzimanje , znaci bez ikakvog placanja od strane clanova koji ih preuzimaju .

Takodje samo postavljanje linkova je u velikom slucaju takozvani kopi paste sa drugih mesta na internetu , nije u pitanju licni upload , a i kad je u pitanju licni upload u 99 posto slucajeva se on vrsi putem placenih servera , seedbox , rdp , dedicated servera koji imaju brzine uploada i downloada mnogo vece nego kao brzine kod provajdera .

Nakon svega ovde napisanog i izrecenog ja stojim iza svoje odluke da se na forum vratim , medjutim samo i jedino kao obican clan , nemam u planu postavljanje materijala , da li ce i kada ta odluka biti promenjena videcemo .

Takodje zelim ovim putem da obavestim sve clanove da s obzirom da vidim da su mi iz nekog razloga oduzeta admin prava kao i ostalim administratorima , ne znam zbog cega ali nije ni bitno , da sam veoma ponosan na ovu zajednicu ciji sam i ja deo , na broj clanova i da mi je veoma drago sto su neki moji predlozi zaziveli , tu najpre mislim na zabranu postavljanja linkova koji vode samo ka premium hosterima , znaci svi linkovi moraju biti besplatni za skidanje , sto ovaj forum nije kao mnogi drugi pao pod pritisak dodavanja takozvane adult sekcije .

Takodje zelim da obavestim clanove da ako medju njima postoji neki pravnik koji se razume malo bolje u ovu tematiku i zeli da mi da neko objasnjenje kao i savet sta mogu da uradim da me slobodno kontaktira putem privatne poruke .

Thanked by 2 Members:
cvitabar , Cidonia

Nyks

Nyks

Bronze Member

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1,550 posts
  • 1560 thanks
  • LocationBD Caffe

svaka ti cast za ovo, nije bas lako a i rijetko bi ko o tome svemu javno napisao.. ti nisi obican, ni bio niti ostao, veliki si covjek sa tim "pravima" ili bez njih..

neka si ti nama tu a sto si se povukao i sa drugih mjesta..  :angry:  presutat cu.. nedostajao si  :wub:

Raskain askelin

pihamaan punaisille

ruusuille, niiden

pistokset hellemmät kuin

sinun koskaan olikaan

L.L.

Guest_Veš[email protected]_*

Guest_Veš[email protected]_*
  • Guests
  • thanks

Žao mi je što je sav teret pao na tebe.

Svi smo po malo krivi, a ti jedini ispaštaš. :(

Zaista, ako ima pravnika na forumu, i ja se pridružujem tvom pozivu da se jave i pomognu savetom.

Guest_**offline**_*

Guest_**offline**_*
  • Guests
  • thanks

svaka ti cast za ovo, nije bas lako a i rijetko bi ko o tome svemu javno napisao.. ti nisi obican, ni bio niti ostao, veliki si covjek sa tim "pravima" ili bez njih..

neka si ti nama tu a sto si se povukao i sa drugih mjesta..  :angry:  presutat cu.. nedostajao si  :wub:

Da se razumemo meni je ovaj forum druga kuca , bice tesko navici se da ne postavljam nista jer sam navikao da delim sa ostalima . Ali valjda cu se navici . Javno sam napisao jer nigde nije napisano da ne smem

Žao mi je što je sav teret pao na tebe.

Svi smo po malo krivi, a ti jedini ispaštaš. :(

Zaista, ako ima pravnika na forumu, i ja se pridružujem tvom pozivu da se jave i pomognu savetom.

Ja sam javno i svesno ostavio moj broj racuna u banci da bi forum opstao to je bila moja odluka i meni nijednog sekunda nije zao zbog toga .

Edited by Uploader, 16 October 2015 - 15:35.

n00b masster

n00b masster

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 369 posts
  • 9264 thanks
  • Locationn00bia

Iskreno, ne mogu da shvatim da bilo ko, ko se bavi warezom, negde ostavi javno dostupan bilo koji lični podatak! Meni je to potpuno amaterski, izvini što tako kažem :(

Uzgred, kako je moguće da forum nema vlasnika?

n00b is the masster!

boden

boden

Silver Member

• Global moderator
  • 3,194 posts
  • 58266 thanks
  • LocationSvugdje pomalo, nigdje zapravo

Ja sam javno i svesno ostavio moj broj racuna u banci da bi forum opstao to je bila moja odluka i meni nijednog sekunda nije zao zbog toga .

Svaka ti čast na ovome.

Guest_**offline**_*

Guest_**offline**_*
  • Guests
  • thanks

Iskreno, ne mogu da shvatim da bilo ko, ko se bavi warezom, negde ostavi javno dostupan bilo koji lični podatak! Meni je to potpuno amaterski, izvini što tako kažem :(

Uzgred, kako je moguće da forum nema vlasnika?

Pa da ti odgovorim na tvoja pitanja

Lepo nema vlasnika , vlasnici foruma su svi njegovi clanovi , sve na forumu je na dobrovoljnoj osnovi bilo i ostace zauvek dok postoji .

Amaterski kazes ?

Pa pazi na forumu nikad nista nije postavljeno sto vec nije dostupno na milion mesta na internetu sa tom razlikom sto je ovde sve besplatno , nema zarade niti dobiti .

Sad da li je to bilo amaterski ili ne to je druga prica .

MEni licno nije zao sto sam to uradio

mlinky

mlinky

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Što reči nego DRŽI SE

Adry

Adry

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,398 posts
  • 3298 thanks
strašna je spoznaja 
kad pročitaš takvo nešto..
vrlo je neugodno kad ti netko "pokuca"
sa odobrenim nalogom za pretres stana..
ako treba i nasilnim ulaskom..
iako si frende kolateralna žrtva..
to neće umanjiti moju odluku..
više ne postavljam ovdje muziku..
koliko god netko ovo smatrao brzopletom i suvislom odlukom
ne želim i neću da Ti ponovno 
"netko stavlja nogu pred vrata"
sve dok "nosiš ovo breme tereta na leđima"
jer znaš da se mnogi više raduju tuđoj nesreći
nego svojoj sreći..
ćaoska i čuvaj se.. ;) :wub: 

Guest_**offline**_*

Guest_**offline**_*
  • Guests
  • thanks

@Adry

Naravno da svako ima pravo na donosenja odluka svojevoljno , medjutim ja se ne osecam kao neko ko nosi neko breme , drago mi je sto sam clan ovog foruma i tako ce uvek i biti

Ali isto tako postujem svaciju odluku .

Edited by Uploader, 21 October 2015 - 19:53.

Guest_**offline**_*

Guest_**offline**_*
  • Guests
  • thanks

Ov0tPVa.jpg

inace evo i sta znaci clan 199 krivicnog zakona Srbije

Koliko god citao ne mogu da shvatim kako sam ja ovaj zakon prekrsio u bilo kojoj meri .

Na forumu se postavljaju tekstualni linkovi ka drugim sajtovima koji su s druge strane registrovani kao firme , isto tako sve sto se postavlja je moguce naci na milion drugih mesta .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users