Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Potrebno strucno misljenje

14 replies to this topic

Marko_95

Marko_95

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 posts
  • 5 thanks

Evo odlucio sam se da postavim ovde pitanje u vezi problema koji imam,jer stvarno ne znam vise sta da radim. Naime,kupio sam NOV racunar u Gigatronu. 12 GB RAMA,Quad Core procesor...Sasvim solidan. Posle samo mesec dana je poceo da me zeza. Tokom igranja igrica jednostavno se slika zakoci i nemoguce je izaci iz toga na bilo koji nacin,cak se i lampica na tastaturi ugasi.
Radio sam novi sistem vise puta,slao na servis. Posle prvog servisa rekli su da je problem bio u RAM memoriji i da je zamenjena. Sad kad sam na drugi slao,rekli su da je hardverski sve ok i da je sve testove prosao. Ja sam uradio opet novi sistem,ovog puta Win 8.1(bio je Win 7) i evo opet isti problem.
Ako ima neko ko bi mogao da zna u cemu je ovde problem voleo bih da mi odgovori..

Meli

Meli

Gold Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6,999 posts
  • 87989 thanks

grafička kartica?

a ako je novija igrica i procesor nije bog zna kako jak

PS: provjeri sistemske zahtjeve ta igricu. nije važan samo ram...

napravi 3DMark test

Marko_95

Marko_95

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 posts
  • 5 thanks

351zsy0.jpg

Ma nove igrice poput GTA 5 sam igrao bez problema sto se tice seckanja,sa maksimalnom rezolucijom. A procesor je AMD Athlon x4 860k Quad Core 3.7 GHz

Meli

Meli

Gold Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6,999 posts
  • 87989 thanks

na kojoj ti se igrici zamrzava?

Marko_95

Marko_95

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 posts
  • 5 thanks

World of Tanks,ponekad i na Combat Armsu,a jednom mi se desilo i dok sam slusao muziku i surfovao po netu

Meli

Meli

Gold Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6,999 posts
  • 87989 thanks

evo ovako. ja sam poslala poruku zbilja stručnoj osobi i zamolila sam je da pogleda tvoj post kad bude imao vremena :)

Marko_95

Marko_95

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 posts
  • 5 thanks

Okej,hvala...Ako nista,zvacu zastitu potrosaca pa neka mi oni rese,kad vec ovi ne zele :)

ptomic

ptomic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • 709 thanks

Meni to lici da ti je slabo napajanje.

O cemu se radi, grafika "srce" mnogo struje, koje tvoje napajanje ne moze da isporuci.

Pozali se u Gigatron, kazi da ti koci racunar, da nisi zadovoljan performansama, nikako nemoj da im pricas u kojim igrama ti koci, reci da ti koci desktop, word, excel i powerpoint.

Obrati paznju i to im naglasi: rok za resavanje reklamacije je 23 dana po zakonu o zastiti potrosaca, ne nasedaj na pricu o 45 dana.

Jos informacija ujutru.

Sabah

Sabah

Silver Member

• Global moderator
  • 4,342 posts
  • 57176 thanks
da ti se kopjuter ne grije previse pa da dodje do toga da se jednostavno ukoci moraces proveriti temperaturu.

Proveri kada igras koliko je procesor zauzet ako se zakuca moze i on da ti napravi problem da nemozes nista raditi to su neke od mogucnosti

ram memorija mislim da je ona nesto zadnje sto te moze zezati ti imas dovoljno da igras bez problema.Proveri graficku da se ona ne pregirijava i proveri napajanje sto je kolega napisao moguce da je neko losije napajanje pa nemoze imati dovoljno snage za graficku i procesor da rade na 100 posto opterecenja

imdb top 250 prevod

http://blackboxchallenge.com/topic/40972-imdb-250-sa-prevodima/]

dexdex

dexdex

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,077 posts
  • 86645 thanks

Može biti sve i svašta, teško je baš ovako ustanoviti šta je, ja ne bih ni ram isključio, ima je više nego dovoljno ali sam imao lično slučaj da mi se slično nešto dešavalo, od zamrzavanja do resetovanja kompa, mogao je raditi satima pa i danima a da se ne desi, slučajno sam to otkrio prilikom prebacivanja ram memorije na drugi komp, i to mi je počelo i na njemu da se dešava, jednostavno je jedna ram memorija bila felerična, u svim programima se prikazuje ispravnom  i komp normalno radi dok joj ne kvrcne nešto i zablokira komp, ili ga resetuje. Čisto ovako laički da podelim iskustvo.

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,677 posts
  • 22623 thanks

Ovako tvoj problem može biti uzrokovan zbog 100 raznih razloga, vidim da si isključio software kao opciju koja uzrokuje problem (iako nikad do kraja ne možeš biti siguran), kako je to novo kupljeno računalo pod garancijom, tu su tebi mogućnosti samostalne detekcije uzroka problema svedene na minimum jer pretpostavljam da nemaš pravo, otvarati kućište vaditi komponentu, po komponentu i svaku zasebno testirati dok ne otkriješ koja uzrokuje problem, možda i možeš izvesti to, a da nitko ne skuži, ali u tvom slučaju ja to ne bih radio iz prostog razloga jer imam garanciju (na čitavo računalo, a trgovina od dobavljača/proizvođača za svaku komponentu u njemu), stoga neka tehničari u trgovini testiraju to, a ne ti.

Kako je opcija testiranja svake komponente zasebno isključena posveti se dokazivanja kvara putem software-a, ako bi se sam upuštao da testiraš svaku komponentu, to onda ide procedurom, da vadiš svaku komponentu iz tvog računala, testiraš u drugoj konfiguraciji, za koju si 100% siguran da je ispravna, a ispravnu komponentu iz te druge konfiguracije testiraš u svom računalu i tako sve dok ne dođeš do one koja uzrokuje problem, a u opisu tvog problema, to može biti uzrokovano neispravnošću skoro svake ključne komponente, od grafičke, matične, lošeg napajanja, (ram si dobio drugi), itd.

Znači ako si osto pri tome da sam ne želiš testirati komponente, onda barem vrti razne testove kojima ćeš dokazati tehničarima u trgovini da računalo uistinu ima problem.

Skini si memtest, stavi na stick, bootaj ga izvan OS-a i vrti test minimalno 2h, ako prođe recimo da ram možeš isključiti, ako zamrzne što je lako moguće, to može biti i zbog kvara neke druge komponente, ali barem imaš dokaz da memtest ne može odvrtiti svoj minimum od 2h.

Testiraj gpu, cpu, prvo skini prime95 pokreneš ga da maximalno optereti sve jezgre cpu-a do 100%, a u pozadini imaj pokrenut HWMonitor, aidu64 i sl. software da mjeriš temperature cpu-a, chipseta, vrtnje venta na cpu i ostalog, prati da tu ne dolazi do nekih abnormalnosti, test vrti 40min do 1h, ako se zamrzne, eto dokaz.

Istu metodu primjeniš i na gpu tako da ga opteretiš sa furmarkom i pratiš stanja sa hwmonitor-om ali ovaj puta za očitanja gpu-a, vrti isto 40min minimalno, ako se zamrzne, resetira sam od sebe i sl. imaš dokaz da nešto nije uredu s računalom.

Inače kad kažeš da se zamrzne, u kojem smislu, da li slika ostane na monitoru zamrznuta ili budu neki artefakti, bude crn ekran ili ?

Da li si dirao neke postavke u biosu ako jesi napravi clear cmos pa onda isprobaj.

Probaj računalo testirati izvan windows OS-a s nekom linux distribucijom (može live stavi na stick ne moraš instalirati) postoje isto također razni cpu, gpu stress testovi, pa vidi hoće li biti istih problema.

Eto toliko od mene.

>>> SeedBox & RDP slots | 350GB (SB) / 400GB (RDP) HDD | 1Gbps | Unmetered | 8€ (SB) / 10€ (RDP) per month <<<

Marko_95

Marko_95

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 posts
  • 5 thanks

Da,pa pre 3 meseca sam ga kupio i jos je pod garancijom.

Ja sam najvise iskljucio softverski problem zbog razloga sto prilikom zamrzavanja slike,nakon par sekundi i lampica na tastaturi se ugasi. Znaci bukvalno nista ne mogu. Zato mislim da je do maticne ploce,i to sam im rekao kad sam ga slao na servis,ali oni kazu da je sve ok...A sto se tog zamrzavanja tice,zamrzne samo,znaci niti pocrni,nista,ono sto je trenutno na monitoru jednostavno stoji tako.

Danas sam drajvere reinstalirao,zamenio novim,dodao framework,pa cemo videti,ako opet pocne da zeza,radicu testove za softver kako ste prepocili. Razmisljao sam da izvadim jednu RAM memoriju,posto je na prvom servisu,navodno,RAM bio problem i zamenjen je,ali isto je ostalo. Ali ne bih jos da ga otvaram zbog garancije,...

Marko_95

Marko_95

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 posts
  • 5 thanks

Problem se opet javlja,ne moze racunar normalno da se koristi...Nosio sam ga u lokalni servis na dijagnostiku samo. Posto je pod garancijom nisu hteli da diraju komponente,ali im se pojavio problem koji je i meni. Misle da je maticna ploca u kvaru,ali ne mogu to da dokazu...A ovi iz servisa gde imam garanciju mi tvrde da je tu sve ispravno...Sta je sad pametno uraditi ?

Edited by Marko_95, 04 December 2015 - 21:55.

Stevanidja

Stevanidja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 34 posts
  • 39 thanks

Ja kao strucnjak koliko se razumijem i popravljam racunare mogu ti navesti mali milion razloga zbog cega bi moglo da bude,ako si reinstalirao sistem znaci nije do toga, ram memorija mjenjana nije ni do toga onda, da li imas neki gadget koji provjerava opterecenje cpu temperature i tako slicno,evo ja bi ti preporucio udji samo u igricu i minimiiraj i vidi na nekom gadgetu opterecenje cpu i instaliraj hw monitor i vidi temperature,onda sledece koja je graficka u pitanju koje hladjenje ima aktivno ili pasivno i da li vuce dodatnu enegriju od napajanja i koliko je w napajanje? Najbolje napisi konfiguraciju ovdje pa cu ti otprilike reci u cemu je problem,a i imao sam problem s komsijinim racunarom tako reinstaliram sistem sve odradim napravim mu konekciju odjednom se zamrzne slika,moze biti i do antivirusa ili do nekog programa,a i imao sam problem isto tako od jednog drugara racunar instaliram mu sistem program sve on pocne da zamrzava sliku problem bila maticna i kad je vec pod garancijom reci im da ti zaledi sliku nekad na nekim obicnim programima mlatni nesto ne bi li ti zamjenili maticnu,jer da je napajanje gasio bi se svaki put racunar koliko mislim da povuce npr.graficka al nista nije iskljuceno ima svega :)

dovladms

dovladms

Newbie

• Members
  • Pip
  • 18 posts
  • 2 thanks

Ja sam imao relativno slican problem doduse nisam se igrao :)

Na poslu mi se desavalo da se sistem zakuca i resetuje. Ali ne uvijek i bez mogucnosti tacnih koraka za reprodukciju. Reklamirao problem adminima (vise puta) i bilo je kao u ovom slucaju raznih provjera i sl ali problem nisu mogli naci. Na kraju, da ne duzim detalje, je zamjenjena maticna ploca i problema vise nije bilo.

Jest da nije tema o kladionici ali bih se opkladio da je tu zez :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users